Register dlžníkov

Register dlžníkov eviduje osoby, ktoré majú, alebo v minulých niekoľkých rokoch mali nejaký dlh. Môže ísť o štandardnú bankovú pôžičku, nebankový úver či dokonca nesplácania energie a poplatkov spojených s ďalšími službami. Všetky tieto dlhy eviduje register dlžníkov. Dostane sa sem teda každý, kto sa oneskorí s platbou, pomýli variabilný symbol pri platbe alebo skrátka zabudne zaplatiť.

Nedostať sa do registra

Základná zásada každého človeka by mala byť - nedostať sa do registra dlžníkov. Je to jediná šanca, ako fungovať vo svete financií a mať možnosť ďalej o nejakej pôžičky žiadať. Samozrejme, nebankový sektor vám pôžičku ponúkne aj v prípade dlhu, ale vždy ide o horšie podmienky a nie každá nebanková spoločnosť je spoľahlivá.

Veľkosť registra dlžníkov

V poslednej dobe sa výrazne spomaľuje nárast počtu osôb, ktoré sú vedené v registri dlžníkov Dá sa povedať, že ten, kto do registra "patrí" tam je už zavedený. Za dobu fungovanie viacerých rokov sa už prejavili návyky osôb, ktoré skrátka majú väčšie sklony k tomu dlhovať a zle splácať. Nie je na tom nič čudné - dlžníci sú vždy a všade. Ale je veľmi dôležité vedieť, komu dlhujete.

Bankové a nebankové registre

Na Slovensku pôsobí register Solus, Spoločný register bankových informácií SRBI a Nebankový register klientskych informácií NRKI

Nie je veriteľ ako veriteľ

Banka či kvalitné a bezpečná nebankové inštitúcie poskytujúce pôžičky s vami aj pri dlhu bude jednať. Bude sa snažiť dohovoriť splátkový kalendár, vyhotoviť odklad splátok a pomôcť vám situáciu skutočne riešiť. Kdežto úžerníkov a ľudia z nekvalitných bankových spoločností na inzerát v novinách sa s vami baviť vôbec nebudú. Dlh odovzdajú exekútorovi, ten si pripočíta svoju províziu a ide zabavovať váš majetok.

© 2024 CENTRÁLNA PÔŽIČKA, SIALINI, spol. s.r.o., všetky práva vyhradené.

Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, ČR, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Nie sme poskytovateľom pôžičiek